Закриття ФОПів в Україні зросло на 54%, а компаній – на 15% у першому півріччі 2024 року

Закриття ФОП

У першому півріччі 2024 року Україна зіткнулася з різким зростанням закриттів фізичних осіб-підприємців (ФОП) та компаній. За даними аналітичного релізу YouControl.Market, майже 92 тисячі ФОП припинили свою діяльність, що на 54% більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. У той же час кількість закритих компаній збільшилася на 15%, досягнувши понад 1,5 тисяч підприємств.

Статистика із закриттям

Найбільша кількість підприємців припинила діяльність у травні та січні — понад 16 тисяч у кожному із цих місяців. Традиційно лідером за кількістю закритих ФОП став Київ, де було закрито понад 12 тисяч. Серед інших великих міст: у Харкові закрилися 5,3 тисячі ФОПів, в Одесі — 3,8 тисячі, у Дніпрі — 3,3 тисячі та у Львові — 2,8 тисячі.

У розрізі громад найбільша кількість закритих ФОПів спостерігалася у Криворізькій (1,4 тисячі), Кременчуцькій (780) та Білоцерківській (600) громадах. Чоловіки закрили на 4% більше ФОПів ніж жінки: 52% проти 48%.

Закриття компаній по регіонах

Закриття ФОП в Україні

Щодо закриття компаній, Київ знову виявився лідером із понад 200 закритими підприємствами. Серед областей за кількістю закрить лідирують Дніпропетровська (187), Львівська (127) та Запорізька (96) області. Серед громад найбільше компаній припинило свою діяльність у Криворізькій (42), Кам’янській (18) та Броварській (15) громадах.

За секторами економіки, найбільша кількість закритих підприємств спостерігалося в оптовій торгівлі (194 компанії), операціях з нерухомістю (148) та будівництві (95).

Нові реєстрації

Незважаючи на зростання закриттів, за перше півріччя 2024 року в Україні було зареєстровано понад 13 тисяч нових компаній та майже 148,5 тисячі ФОПів. Ці показники також продемонстрували зростання, порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Зростання закриттів ФОПів та компаній в Україні у першому півріччі 2024 року свідчить про складну економічну ситуацію в країні. Водночас значна кількість нових реєстрацій показує, що багато українців продовжують шукати можливості для підприємницької діяльності, незважаючи на труднощі. Ці тенденції вимагають подальшого аналізу та уваги з боку державних та приватних структур для стабілізації та підтримки бізнесу в країні.