Джерело: zn.ua
Кабмін своїм наказом від 21 червня затвердив постанову №650, яка передбачає бронювання 100% працівників неурядових організацій та підприємств, що виконують грантові проєкти міжнародних донорів, незалежно від спрямування їх діяльності.
Їх визнано “критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період”.
Значна частина організацій, які вказані в постанові Кабміну, займаються питаннями формування політики в Україні, дослідженнями громадської думки, опитуваннями, аналізом виборчих процесів тощо.
Так, крім організацій, які є безпосередніми представництвами донорських установ із США, Німеччини, Великої Британії тощо, у цьому списку є низка вітчизняних неурядових ГО та товариств з обмеженою відповідальністю, і навіть навчальний заклад.
У список заброньованих потрапили:
- ГО “Громадянська мережа “Опора” – неурядова організація громадського контролю та адвокації у сфері виборів та місцевого самоврядування;
- ГО “Центр політичних студій та аналітики “Ейдос”, одним із засновників якого є політтехнолог Віктор Таран;
- ГО “Інститут Київська школа економіки”;
- Приватна установа “Університет “Київська школа економіки”, де викладають зокрема члени правління ГО Фундація DEJURE Михайло Жернаков та Степан Берко;
- ГО “Діксі груп”;
- ГО “Інтерньюз-Україна” (очільник якого Костянтин Квурт заявив про необхідність ліквідації Telegram в Україні і про те, що “свобода слова для ліваків”);
- ГО “Трансперенсі Інтернешнл Україна”;
- ГО “Українська академія лідерства”, яка займається організацією вебінарів та майстер-класів;
- МБО “Фонд східна Європа”;
- ТОВ “Делойт і Туш”;
- ТОВ “КСМ-ГРУП”;
- Український фонд соціальних інвестицій;
- Національний центр вивчення громадської думки (США);
- Міжнародна фундація виборчих систем (США) та інші.
Повідомлялось, що в майбутньому забронювати працівника можна бути через «Дію». Про це розповіла заступниця директора Директорату розвитку електронних послуг Мінцифри Валерія Ткач в ефірі телемарафону.