Навіть імпульсивно обраний депозит забезпечить більшу вигоду від накопичень, аніж сейф. Гроші на рахунку будуть захищені гарантіями безпеки банку та державою (Фондом гарантування вкладів фізосіб), а ще вони працюватимуть на вас – на них нараховуватимуть відсотки. Та щоб забезпечити максимальну ефективність, варто ретельно підбирати депозитну програму відповідно до своїх фінансових цілей.
Депозит з ідеальними умовами – це рахунок, умови обслуговування якого найбільше відповідають очікуванням та можливостям вкладника. Кожна банківська програма має свої переваги. Так, на сайті Unex Bank можна обрати короткостроковий чи довгостроковий депозит, у гривні чи іноземній валюті, з можливістю поповнення чи без неї. Комбінація ключових характеристик рахунку впливає на розмір відсотвокої ставки та визначає особливості користування.
Щоб отримати найкращу пропозицію щодо процентної ставки, варто звернути увагу на строкові депозити, розраховані на тривалий період (від 1 року). Чим довше банк користуватиметься вашими збереженнями, тим довше платитиме вам відсотки. Часто-густо найбільшу ставку пропонують саме за найтриваліші вкладення. Їх варто обирати для накопичення конкретної суми та реалізації великих фінансових ідей. Хтось збирає на відпустку чи навчання, хтось – на житло чи автомобіль чи щось інше. У всіх свої пріоритети, та коли є конкретна мета – психологічно простіше до неї крокувати.
Якщо вкладник сумнівається у тривалих фінансових можливостях та відчуває, що гроші можуть знадобитися оперативно на якісь повсякденні потреби, то краще обрати короткостроковий вклад або рахунок до запитання. Це дозволить безперешкодно вивести кошти з депозиту без штрафного зниження процентної ставки.

Гривневі депозити забезпечують вищу дохідність, аніж валютні. Проте, в період динамічних коливань курсу гривні до інвалют та ризику знецінення нацвалюти, варто диверсифікувати ризики та покласти частину накопичень на валютний депозит. Це створить гарантії захисту заощаджень у разі різкої девальвації гривні.
Також можна обрати вклад у банківських металах, які мають власне специфічне ціноутворення. Відкривати металічні депозити доречно у надійних, потужних банках із високою ліквідністю. Стабільність банку тут набуває особливого значення. Оскільки такі вкладення не гарантуються державою й не відшкодовуються Фондом гарантування вкладів фізичних осіб у разі збанкрутування банку. Можна втратити заощадження, оскільки після банкрутств лічені банки повністю покривали збитки своїм вкладникам після розпродажу активів.
Для ефективного накопичення коштів із невеликим стартовим внеском та очікуваними грошовими надходженнями у перспективі, варто обирати депозит із можливістю поточного поповнення рахунку. Це дозволить щомісяця збільшувати суму вкладу та, відповідно, базу для нарахування відсотків. Процентна ставка для таких програм зазвичай нижче стандартної, проте ефективно спрацьовує разом із регулярним поповненням рахунку. Слід пам’ятати, що буде нараховувати складний відсоток на кожну суму поповнення із момента її зарахування на рахунок. А ще деякі банки обмежують людям терміни поповнення таких вкладів: може статися, що за місяць-два до кінця вкладення довнести гроші вже не дадуть. Важливо вивчити ці умови та поквапитися за потреби.
Ще один важливий фактор для вибору депозиту – спосіб нарахування відсотків. Якщо вклад потрібен для регулярного поповнення поточного бюджету, то підійде щомісячна виплата відсотків. Для накопичення максимальної суми краще обрати капіталізацію (щомісячне нарахування відсотків без виплати вкладнику з метою збільшення основного вкладу) або виплату відсотків у кінці строку.
Детально розібратися з умовами депозиту та розрахувати оптимальний варіант допоможе онлайн-калькулятор на сторінці послуги банку. У ньому можна самостійно обрати тривалість та суму вкладу для отримання бажаного фінансового результату.