Податкова здивувала, назвавши нових лідерів щодо сплати податків та зборів до бюджету

Інфографіка Найбільша частка виплат до бюджету припадає на фінансову та страхову діяльність.

Сплата податків, обов’язкових зборів та платежів до зведеного бюджету від фінансової та страхової діяльністі продемонструвала найбільше зростання у січні-квітні 2024 року. Про це повідомляє пресслужба Державної податкової служби.

Виплати фінансового сектора до бюджету зросли у 8,7 раза до аналогічного періоду минулого року або на 76,4 млрд грн. Зростання зборів у фінансовому секторі пов’язане з авансовими виплатами держбанків податку на прибуток та дивідендів (зокрема Приватбанку та Ощадбанку).

Наразі на фінансову та страхову діяльність припадає найбільша частка виплат до зведеного бюджету – 15,7% від загального збору.

Щодо інших секторів, то оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів та мотоциклів показали зростання відрахувань на 25,4% або на 17,4 млрд грн. На частку сектора припадає 15,6% від усіх виплат до бюджету.

Далі йдуть: переробна промисловість – зростання на 18,1% або на 12 млрд грн (частка 14,2%) та транспорт, складське господарство, поштова та кур’єрська діяльність – зростання на 40,3% або на 9,8 млрд грн.

На сектор державного управління та оборони, обов’язкового соціального страхування припадає 10,7% виплат до зведеного бюджету.