Українські біженці в Німеччині та Польщі назвали умови для повернення додому – опитування

Питання безпеки та критичної інфраструктури залишаються головними.

Українські біженці, які внаслідок війни опинилися у Німеччині, Польщі або Чехії, називають найважливішими факторами для повернення в Україну безпеку та працюючу критичну інфраструктуру. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Зазначається, що на питання про умови повернення в Україну найбільше респондентів відповідали: “нормальна робота критичної інфраструктури” (34%) і “безпека” (34%).

Також 26% опитаних біженців назвали серед факторів для повернення житлове питання (26%) та завершення повномасштабного вторгнення (26%).

Трохи менше біженців говорили про можливість знайти роботу (16%) та умови для дітей відвідувати школу чи садок (13%).

Опитування тривало з 20 по 26 квітня 2024 року на замовлення громадської організації Центр стратегічних комунікацій “Форум”. У ньому взяли участь понад 800 громадян України, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року і наразі мешкають у Німеччині, Польщі та Чехії.

Нагадаємо, в квітні соціологічна група «Рейтинг» провела опитування, згідно з яким більшість українців не вірить у закінчення війни в цьому році.  Таку думку висловили 60% респондентів. Водночас 26% українців вважають, що війна завершиться менше ніж за рік.