На підприємствах, де працює багато робітників й відбувається постійне ввезення ресурсів і вивіз готової продукції, важливим елементом безпеки стає організація контрольно-пропускного пункту. Це включає встановлення технічних засобів, сигналізації, організацію патрулювання внутрішньої території, охорону складів, контроль пересування транспорту, працівників і відвідувачів, переміщення продукції та інших матеріальних цінностей.
Разом із фахівцями охоронної агенції ТОР-Безпека дослідимо це питання докладніше.
Завдання та функції КПП можуть бути різними – у залежності від специфіки самого підприємства. Наприклад, в одному випадку це запобігання несанкціонованого доступу і захист території підприємства, в другому – недопущення пошкодження майна самими робітниками (недопущення вандалізму), а в третьому – протидія щодо крадіжок продукції. Завдяки організації КПП охорона може ефективно вирішити усі ці питання.
Що вирішує організація КПП

Охоронці на контрольно-пропускному пункті можуть не просто перевіряти і пропускати співробітників, відвідувачів і транспорт. КПП може бути встановлено в різних місцях: не тільки на центральному вході, але і на переходах між виробничими зонами чи в окремих будівлях або на складах.
При організації КПП прописуються усі можливі випадки надзвичайних ситуацій та обов’язки охоронців й встановлюється необхідне обладнання, адже контрольно-пропускний пункт – це не просто шлагбаум і охоронець біля нього. КПП на підприємстві може бути оснащене турнікетами, системами контролю віддаленого доступу (СКУД), камерами відеофіксації (в тому числі із інфрачервоною підсвіткою та нічним баченням), а також екстреними тривожними кнопками, натискання на яких викликає посилений загін охоронців.
Автоматизовані системи відкриття і закриття воріт дають змогу охороні контролювати потік людей і транспорту, забезпечуючи безпечну перевірку документів.

Роль охоронців
Саме охоронці, які знаходяться на контрольно-пропускному пункті, відіграють ключову роль у забезпеченні безпеки. Вони не тільки перевіряють документи, а й стежать за порядком на території та по периметру, реагують на підозрілу поведінку і забезпечують дотримання правил.
До їхніх завдань також може входити навчання співробітників правилам безпеки на виробництві, що сприяє створенню безпечної та контрольованої атмосфери на підприємстві.
Організація контрольно-пропускного режиму на підприємстві допомагає зберегти матеріальні цінності та забезпечити безпеку як співробітників, так і відвідувачів, створюючи надійний захист від потенційних загроз та підвищуючи імідж компанії.