Сьогодні сфера ресторанів формату фаст-фуд здатна запропонувати різноманітне харчування залежно від смаків та уподобань. Так, пообідати на «швидку руку» можна шаурмою, суші, гамбургерами та іншим. Однак, як виявилося, є і незаповнені ніші на ринку швидкого харчування. Однією з таких є виробництво та бізнес на продажі пончиків.
Як відкрити бізнес на продажі пончиків?
Відкриття пончикових точок досить прибутковий бізнес за відносно невеликих вкладень. Залежно від вибраного формату закладу, можна обійтися без придбання такого обладнання та інших торговельних пристроїв. У країнах колишнього Радянського Союзу виробництво пончиків скоротилося або зникло саме після його розпаду. І на сьогоднішній день “пончиковий” ринок знаходиться в пасивній стадії. Але з кожним роком його розвиток намагаються забезпечувати різні компанії та рітейлери, які організовують власне виробництво.
При цьому вартість пончиків доступна середньостатистичного споживача. Середня вартість одного пончика значно нижча, ніж у тієї ж шаурми чи гамбургера. Але слід розуміти, що добре будуть продаватися тільки нові пончики, залучаючи покупця своїм ароматом і свіжістю. Якщо ви задумалися про відкриття власної пекарні пончиків, то слід спочатку вибрати місце, де можна збувати свою продукцію. Її можна продавати як у торгових центрах чи на вулиці, так і у спеціальних закладах – пончикових.
Що потрібне для старту?
Для продажу на вулиці оптимально підійде пересувна лавка. Такий варіант добре зарекомендував себе і є найбільш бюджетним. Не потрібно орендувати торгові площі або окремі приміщення, а також постачати їх додатковим обладнанням, наприклад таким, як система pos. Достатньо буде стандартного набору пристроїв для пончикового виробництва – пончиковий апарат тощо.
Як альтернативу можна відкрити пончикову і в торговому центрі. Однак, не всі супермаркети згодні розмістити на своїх площах виробництво пончиків. Хоча цю проблему можна легко вирішити, встановивши хорошу витяжку. Це варіант організації виробництва, звичайно, дорожчий. Якщо ви все ж таки визначилися, то тут же виникає питання про організацію самого процесу виготовлення.
Його можна також вирішити без особливих проблем, адже при покупці обладнання можна скористатися послугами технолога, яким все розповість та допоможе. Найголовніше, це фінансова сторона продажу. Рентабельність такого бізнесу дуже висока і маржа становить не менше ста відсотків. Враховуючи, що торгову точку можуть обслуговувати лише дві-три особи, то великих витрат на заробітні плати також не потрібно чекати.