Новий мораторій: депутати ВР хочуть заборонити виробникам “зеленої” енергії судитися за борги з “ГарПоком”

Джерело: zn.ua
Профільний комітет ВР пропонує запровадити мораторій на примусове стягнення коштів з “ГарПоку”. 

Комітет ВР з питань енергетики та житлово-комунальних послуг пропонує ввести мораторій на стягнення коштів з держпідприємства “Гарантований покупець” за виконавчими провадженнями у справах за позовами виробників зеленої електроенергії. Про це пише “Інтерфакс-Україна” з посиланням на “Енергореформи”.

Зазначається, що комітет вирішив на засіданні в четвер внести відповідну правку до законопроєкту №11301-д про розподіл коштів з поточного рахунка зі спеціальним режимом використання. 

“Ми робимо все можливе, щоб гасити старі борги, цей законопроєкт (№11301-д) про ненарощення, зменшення боргів (…). Якщо хтось іде в суд і списує гроші, то це гроші “ГарПоку”, передбачені всім “зеленим” виробникам. Відповідно, стане ще більше боргів. Великі компанії розуміють ситуацію і в суди поки що не йдуть, ідуть менші. Списання коштів за їхніми позовами не призводило до якихось великих проблем. Але якщо хтось із середніх чи великих піде в суд і через виконавче провадження спише велику суму, то платежі можуть зупинитися взагалі перед усіма учасниками”, – пояснив голова енергокомітету Андрій Герус.

Цю правку підтримав також національний енергорегулятор НКРЕКП та “ГарПок”.

“У такий скрутний час ми маємо підтримувати всіх виробників за “зеленим” тарифом і маємо робити платежі пропорційно. Ця правка необхідна для всієї галузі. В разі позовів це (виконавчі провадження – ред) негативно вплине на виконання ПСО за населенням, бо якщо кошти арештовуватимуть, це стосуватиметься всіх”, – зазначив заступник директора “ГарПоку” Станіслав Сова.

Водночас директор департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції Максим Кисельов наголосив, що встановлення мораторію на стягнення коштів з “ГарПоку” розширює перелік підприємств, щодо яких неможливе виконання рішення суду. Також це знищує інвестиційний клімат і закладає корупційні ризики в роботі боржника.

Як повідомлялося, за даними “ГарПоку” на 1 жовтня, борги перед ВДЕ-генерацією становлять 30 млрд грн.