Обмеження енергопостачання та можливий новий рекорд з імпорту електроенергії – пояснення “Укренерго”

На ранок було імпортовано на 4,5% більше ніж вчора.  

Через похолодання в Україні зростає споживання електроенергії, дефіцит має місце більшу частину доби. Сьогодні, як і в попередні дні, енергетики планують імпортувати рекордний обсяг електроенергії із країн Європи. Про це повідомляє пресслужба НЕК “Укренерго”.

Зазначається, що станом на 09:30 у порівнянні з аналогічним часом попереднього дня (13 травня) споживання зросло на 4,5%.

При цьому вчора ввечері максимум споживання було на 4% вищим за максимум п’ятниці, 10 травня.

Як результат, вчора через зростання споживання “Укренерго” було змушене подовжити застосування графіків обмеження потужності для промислових споживачів з 24:00 до 07:00.

Поки відомо, що сьогодні, 14 травня, графіки обмеження діятимуть з 16:00 до 07:00 15 травня.

Протягом доби з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини та Молдови планується імпорт електроенергії загальним обсягом 21 072 МВт-год, що є рекордним для України показником.

Станом на ранок, в країні знеструмлений 421 населений пункт. Зокрема, через бойові дії є нові знеструмлення у Донецькій, Сумській, Харківській та Херсонській областях. Із технічних причин є знеструмлення в Київській області. 

Нагадаємо, що енергосистема у найближчому майбутньому, за даними «Укренерго», потребуватиме щонайменше 2,5 ГВт додаткових маневрових потужностей (приблизно півтори Трипільських ТЕС) і 1 ГВт систем накопичення енергії. Наявний інструментарій боротьби з дефіцитом насправді дуже обмежений — або імпорт, або аварійна допомога (тобто термінове постачання е/е з енергосистеми сусідніх країн). Про це в своїй статті пише Юлія Самаєва, редакторка економіки ZN.UA, – «Дефіцит в енергосистемі зберігатиметься все літо, навіть якщо обстріли зупиняться».