Увага! В Україні можливий дефіцит пального та ліків з 18 травня

З 18 травня в Україні може розпочатися дефіцит пального, ліків та інших товарів через нові вимоги до водіїв, які перетинають кордон. Якщо водії не пройдуть необхідні перевірки у Територіальних центрах комплектування (ТЦК) та Військово-лікувальних комісіях (ВЛК), їм може бути заборонено виїжджати за кордон для закупівлі паливно-мастильних матеріалів та інших товарів.

Цю інформацію озвучив Дмитро Леушкін, керівник мережі заправних станцій у прямому ефірі на каналі “КИЇВ24”.

“З 18 травня вантажівкам з водіями, які не мають QR-коду, буде заборонено перетинати кордон. Отримання такого коду вимагає проходження перевірок у ТЦК та ВЛК. Якщо це станеться, на нас чекає паливна криза, яка вже на порозі. Це мене турбує більше, ніж нові акцизи, які нещодавно узгодили. Проблема може торкнутися не тільки пального, а й ліків та інших імпортованих товарів.

Він також наголосив, що одна справа – прописати закон, а інша – забезпечити його виконання.

“Кожен водій має пройти ТЦК, потім ВЛК. Можливо, знадобиться бронь, але це не точно. Між цими етапами можуть виникнути затримки. Запас пального на заправних станціях становить максимум два тижні”, – зазначив директор мережі АЗС.

Новий законопроект щодо мобілізації набирає чинності з 18 травня. Важливо оновити відповідні дані протягом наступних 60 днів. Інакше обмеження на виїзд водіїв можуть викликати серйозні проблеми з постачанням пального, ліків та інших критично важливих товарів в Україну.